Najlepsze kobiece profile piwne na polskim Instagramie

Kiedy kobiety wchodzą w świat piwa, spotykają się czasami z nieprzychylnością ze strony mężczyzn. Choć na Instagramie pokazują twarz częściej niż piwna brać, ich praca sprowadzana bywa do „szczucia cycem”, „pokazywania dupy” i „atencyjności”. Poniższe zestawienie to mój sprzeciw wobec takiego podejścia. Przedstawiam Wam najlepsze, najbardziej estetyczne i kreatywne profile na polskim piwnym Instagramie. Konta wyłącznie kobiece.

@curves.cats.crafts (nieaktywne)

Jej profil to nie tylko ładna twarz i przemyślane kreacje, nawiązujące do etykiet czy nazw piwa. To również pełne recenzje — ogromna wartość dodana do ciekawych zdjęć. Widać, że Agacie sprawia to frajdę, a to najważniejsze.

curves.cats.crafts na Instagramie

@anna.slusarz

Zachwycałem się jej profilem już ponad 3 lata temu. Dziwi mnie tak niewielka liczba obserwujących. Anna ma jedne z najbardziej kreatywnych zdjęć na polskim piwnym Insta. Jedna konwencja, a tyle piękna i dopracowania. Niby minimalizm, a odnosi się wrażenie, że w kadrze jest wszystko, czego potrzeba.

Anna Ślusarz na Instagramie

@piwnymokiem

Zastanawiałem się przez chwilę, czy @piwnymokiem umieszczać w zestawieniu. Tylko przez chwilę. Nie każdy musi polegać na wymuskanych zdjęciach, aby przekazywać ciekawą wartość i tworzyć „content” wpadający w oko. Ania lubi dobre piwo, robi ładne zdjęcia, pisze recenzje i stara się, aby wyłamywały się z przeciętności. Należy jej się follow! Zasięgi ma pewnie większe niż 80% piwnej blogosfery… :)

piwnym_okiem na Instagramie

@hopsterka

Sporo dopracowanych zdjęć, wiele w outdoorze. Dają poczucie przestrzeni i takiego… lifestyle’u, jakiego nie daje chyba żaden inny profil tego typu na polskim Instagramie. Ewa się nie patyczkuje i pisze recenzje po angielsku, dzięki czemu „sprzedaje” zapewne nieco rodzimego kraftu na zachodzie :)

hopsterka Instagram

@tinyfoxytail @cherry.nightingale

UPDATE: Obydwa profile zostały porzucone. Tekst odnosił się do profilu @tinyfoxytail

I cóż, że kreacje Magdaleny to na pierwszym miejscu twarz, na drugim piwo? Są ZA-JE-BIS-TE. A komu się nie podobają, może iść robić zdjęcia kwasów w kiblu (poradnik dla zainteresowanych).

Przykro czyta się komentarze zatwardziałych kraftofili, dla których piwo musi zawsze być przelane do szkła, idealnie ustawione, opisane miliardem deskryptorów i poddanym dogłębnej analizie. Widocznie na obiad zawsze musi być schabowy z ziemniaczkami i mizerią. Gnojenie każdego przejawu wyłamywania się poza codzienność, próby uchwycenia pasji w sposób inny, niż zdjęcie na kuchennym blacie to choroba tocząca nasze społeczeństwo.

Nieprzychylnymi komentarzami wobec profili takich jak ten pokazujemy tylko, jak bardzo nietolerancyjni, nieprzyjaźni i nieotwarci na nowe podejście jesteśmy. Piszę pokazujemy, bo czuję się częścią tej społeczności. Doceniajmy kreatywność albo dalej jedzmy kanapki z serem na śniadanie.

A teraz dawać follow!

tinyfoxytail na Instagramie

@piwny_kot

Make-up dopasowany do etykiet piwnych? Ja w to wchodzę. Takie zestawienie po prostu cieszy oczy :)

piwny_kot na Instagramie

@no.to.hop (nieaktywny)

Ja już nic nie napiszę, tylko pozwolę się Wam cieszyć poniższymi zdjęciami. Przemyślane, kreatywne, dopracowane. Zajebisty kot, choć trochę przerażający.

no.to.hop na Instagramie

 

Przy okazji możesz mnie także followować. Może nie robię tak pięknych zdjęć, jak Panie z tego zestawienia, ale trafi się od czasu do czasu coś ładnego. Klik: @lukasz_matusikŁukasz Matusik na Instagramie

@agalovescraftbeer (nieaktywny)

Kreatywność, głupcze! Nie dość, że zabawa konwencją, to jeszcze bardzo czytelne recenzje pitych piw. Dobrze wiedzieć, że kobiety zagłębiają się w dobre piwo.

agalovescraftbeer na Instagramie

Bardzo cieszy mnie każdy przejaw kobiecej pasji do dobrego piwa. Napiszę jeszcze o tym tekst, jednak wciąż niestety postrzegamy płeć piękną jako głupiutkie dziewoje popijające raczej pszenicę z sokiem bananowym, aniżeli piwo wymagające. Powyższe profile to zapewne furtka dla wielu kobiet, które chciałyby wejść w świat piwa, ale są stygmatyzowane przez „samców alfa”.

Drogie Panie, wiedzcie, że robicie świetną robotę i wiele osób to docenia. Niech to zestawienie będzie hołdem dla pracy, jaką wkładacie w zdjęcia i recenzje. Tak trzymać!


Inne profile piwne, które powinny Was zaciekawić:

PS > Jeśli któryś z profili nie znalazł się w tym zestawieniu, dorzuć link w komentarzu!

fot. w nagłówku – John Jones (CC)

8 Komentarzy

 1. @anna.slusarz –> Instagram to chuj, że mi nigdy nie zasugerował obserwowania tego profilu. Cymesik.

 2. Smakoszpiwa

  11 kwi 2018 at 20:46

  @poleandbeer co tu dużo pisać. Świetne recenzje i gratuluję sprawności fizycznej.

 3. Mam tak mieszane uczucia jak w przypadku browaru Hoplala czy jakoś tak. Niemniej jednak mogę się pochwalić, że wczoraj moja Żona pomagała mi butelkować Burton’a i dzięki właśnie naszym Burton’ów, porterom itd wyleczyłem Ją z piwa z sokiem. Każdego da się uratować:)
  Cytując Mistrza: „Panowie, dbajcie o żony.”

 4. Anna Ślusarz bez pokazywania cycków i makijażu zdecydowanie wypada najlepiej.

 5. Fajnie że jest tyle ciekawych profili „piwnych”, tylko nie rozumiem czemu kobiety, które mają ciekawą wiedzę do przekazania mają poczucie, że muszą również prezentować części swojego ciała.

 6. Make up piwny i te nierozblendowane cienie xDD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *