Radlerowe nowości w 2013 roku

Boom na polskie radlery zaczął się w 2012 roku, kiedy to na półki sklepowe trafił najpierw Lech Shandy, a po nim Warka Radler. Zresztą nie tylko w Polsce tak było. Słowacy wypuścili Zlatego Bazanta w dwóch wersjach smakowych – grejpfrutowej (bardzo smaczny) i cytrynowej. Na drugi kwartał 2013 roku szykuje nam się wysyp kolejnych radlerowych nowości. Już teraz mogę Wam napisać, że szykuję wielką konfrontację owocowych napitków.

Okocim Radler

Okocim Radler (z limonką)

Okocim Radler (z limonką)

Piwo-lemoniada od Carlsberg Polska. Proporcja piwa do napoju: 45 do 55%. W smaku odnajdziemy także limonkę. Ja już je piłem i mogę polecić. W ślepym teście z Warką Radler nie potrafiłbym ich od siebie odróżnić. Wybierajcie Okocim Radler, bo jest tańszy od Warki Radler o prawie złotówkę. Etykietka jest brzydka jak noc.

Wojak Radler

Wojak Radler

Wojak Radler

Potworek od Kompanii Piwowarskiej. Nie mam pojęcia, jakie mózgi siedzą w zarządzie tej spółki, ale jedno jest pewne – normalni to oni nie są. Nie rozumiem jak z piwa kojarzonego z żulami można robić radlera. Wiadomo, że pijak tego nie tknie, a normalna osoba – dbająca o reputację wśród znajomych – także nie. Proporcje piwa do lemoniady: 44% do 56%.

Lech Shandy Dry Orange

Lech Shandy Dry Orange

Lech Shandy Dry Orange

Recenzja Lech Shandy Dry Orange na moim blogu: tutaj

Czyli Lech z dodatkiem napoju pomarańczowego. Nie jestem zwolennikiem Lecha Shandy, wyczuwam w nim całą gamę chemicznych aromatów. Tego napoju pić się po prostu nie da, chociaż ma swoich zwolenników (w końcu ktoś musiał wypić te 30 milionów butelek). Lech Shandy i Warka Radler to jak Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. FC Barcelona i Real Madryt. Apple i Android. I you know what I mean…

Warka Radler Jabłko

Warka Radler Jabłko

Warka Radler Jabłko

Ciekawa propozycja od Grupy Żywiec. Napój będzie zapewne porównywany do Sommersby.

8 Komentarzy

  1. kiepska strona

    14 maj 2013 at 14:23

    Jakim cudem warka jabłkowa miała by być porównywana do sommersby. Sommersby to cydr o zawartości 4.5 % a warka jabłkowa to poprostu piwo 2%-owe z sokiem jabłkowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *