Stout to ten gatunek piwa, którego po prostu nie lubię. Zdarza się jednak, że mam ochotę na Guinessa czy coś podobnego. Niestety Guinessa uświadczyć ostatnio w sklepach nie mogę, więc nabyłem stout owsiany od Browaru PINTA. Zaznaczam jednak, że już go piłem i póki co smakował mi średnio. Czas na trzecie podejście.

Dobry Wieczór PINTA 2013

Toleruję tylko dwa stouty: Sweet Cow z AleBrowaru i Young’s Double Chocolate Stout. Inne raczej mi nie smakują – tak samo, jak nie każdy przepada za piwami pszenicznymi.

Dobry Wieczór to stout owsiany, co oznacza, że do jego uwarzenia użyto płatków owsianych. W smaku mamy je wyczuwać, tak samo, jak gorzką czekoladę. Czekoladę faktycznie czuję, także w zapachu, jednak mój język chyba nie jest w stanie uchwycić owsianych niuansów.

Dobry Wieczór pasuje do zimowej, wieczornej pogawędki z przyjacielem. Pije się je wolno, w smaku dominuje gorzka czekolada przeplatająca się z posmakiem kwaskowatym i cierpko-goryczkowym. Można wypić, ciekawe doświadczenie, jednak ja na takie piwo muszę mieć po prostu dużą ochotę. Wam polecam spróbować, tym bardziej, że nie jest bardzo drogie (około 6zł za butelkę).

Wasze zdrowie!