#TrojmiejskiKraftRzymaSięRazem. Hashtag przydługi, ale inicjatywa zacna. Trójmiejskie i okoliczne przybytki próbują na różne sposoby poradzić sobie z widmem nadciągających problemów finansowych. Niektórzy przyznają wprost — zbankrutujemy. Inni starają się załagodzić skutki wprowadzonej przez rząd kwarantanny. Postanowiłem zebrać w jednym miejscu pomysły rzemieślników, sklepów i lokali. Mam nadzieję, że choć trochę ich wesprzecie. Pamiętajcie, #WspieramyPolskiKraft!

Poniższa lista będzie aktualizowana na bieżąco. Jeżeli pominąłem którąś inicjatywę, daj znać w komentarzach.

Piwa z trójmiejskich pubów nalewają sklepy specjalistyczne

Trójmiejskie multitapy nie mają jak sprzedać zamówionych już beczek. Faktury trzeba opłacić, a dobre piwo może się zmarnować. Wzorem wielu innych miast postanowiono odsprzedać beczki sklepom specjalistycznym, wyposażonym w maszyny do nalewania w butelki PET. W ten sposób chociaż część piwa uda się uratować. My zaś mamy możliwość napicia się świeżego kraftu, prosto z kranu. W domowym zaciszu.

Swoje beczki odsprzedały:

 • Pułapka
 • Labeerynt
 • Beczka Chmielu
 • Pub Polskie Kino
 • Z Innej Beczki
 • Konsulat Dobrego Piwa

Sklepy, w których kupicie piwa lane do plastikowych butelek:

 • Może piwa? z Gdańska [FB]
 • Sklepzpiwem.pl z Gdańska [FB]
 • Alko Outlet – Hats Off z Gdańska [FB]
 • Farma Chmielu z Pruszcza Gdańskiego [FB]
 • Bimbeer Sklep z Sopotu [FB]
 • Afroalko Gdynia Wittekówny [FB]

Aby dowiedzieć się, co aktualnie proponuje dany sklep, zajrzyjcie na jego fanpage. Więcej informacji o całej akcji znajdziecie w tym poście.

Browar Brodacz odpalił serwis internetowy

Za jego pośrednictwem zamówicie nie tylko ich piwa, ale również swojski chleb, wędliny, nabiał czy kawę speciality. Ponadto, leją piwa z beczek z Polufki do butelek PET. 2% z zakupów przekazują na walkę z koronawirusem. Dowożą w ciągu doby, dostawa kosztuje 15 złotych i jest darmowa przy zakupach za ponad cztery stówki.

Browar Spółdzielczy ma sporo piwa do wypicia

Zatrudniający osoby niepełnosprawne browar z Pucka ma od groma piwa do sprzedania. Jeżeli kupicie cały karton, kurier dowiezie je do Was gratis. Możecie także umówić się na odbiór w browarze lub w Pubie Spółdzielczym we Wrzeszczu. Ceny piw zaczynają się od 8 złotych za butelkę.

Pułapka przyjedzie do Ciebie ze schładzarką i poleje piwko

[UWAGA BĘDZIE AUKCJA!]Witam. Wszystko wskazuje, że nie powrócimy zbyt szybko (obyśmy się mylili), więc nie ustajemy w…

Opublikowany przez Pułapka Sobota, 28 marca 2020

To się nazywa pomysłowa akcja! Szanuję! Pułapka odpaliła również piwo na dowóz. Da się? :)

AleBrowar Gdynia i Sopot otworzyły sklepiki

Obydwie lokalizacje czynne są codziennie w godzinach 16:00 – 21:00. Przyjmują wyłącznie płatności bezgotówkowe. Ceny piw są bardzo atrakcyjne. Szkoda nie skorzystać!

Brovarnia Gdańsk dostarcza jedzenie i piwo

Jestem częstym gościem gdańskiej Brovarni. Polecam ich kuchnię, ale przede wszystkim piwo, warzone między innymi przez Bartka Nowka. Restauracja rozwiązała to w ten sposób, że dania na wynos i piwo dowozi we wskazane miejsce. Butelka 750 ml kosztuje 19 złotych.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u.

Browar Miejski Sopot z mega promocją na piwo

12 złotych za cztery butelki to jak za darmo. Rozważcie także ich przetwory, takie jak smalec z gęsi czy paprykarz. Dostarczają również jedzenie. Ceny bardzo przystępne. Taki makaron z kurczakiem to kwota niespełna 15 złotych, a dorsz z frytkami za nieco ponad dwie dyszki to również świetny deal.

Warto skorzystać, koniecznie zaopatrując się przy tym w piwo. Kupiłem w sobotę 26 butelek. Polecam zdecydowanie American Red.

Informacje o promocji na fanpage’u.

Browar Port Gdynia z dowozem

Podobnie jak inne miejscówki, jedzenie można odebrać na miejscu, lub zamówić z dowozem. Informacje na fanpage’u Browaru Port Gdynia.

Zbiórka internetowa na Mavericka, który dowozi obecnie jedzenie i piwo

Maverick potrzebuje 60 000 złotych, aby przetrwać okres kwarantanny. Ponadto dostarcza piwo i jedzenie na dowóz. Informacje o aktualnym menu znajdziecie na ich fanpage’u.

„Nastały niestety bardzo ciężkie czasy, spowodowane pandemią koronawirusa i decyzją rządu o zamknięciu wszystkich barów, pubów oraz restauracji. Długo wahaliśmy się nad podjęciem tego kroku, w końcu zawsze jakoś dawaliśmy radę. Jednak w obliczu wyjątkowej, kryzysowej sytuacji, postanowiliśmy poprosić Was o pomoc”. – czytamy na stronie zbiórki.

Warto dodać, że Maverick dowozi piwo na terenie Trójmiasta i Warszawy oraz wysyła w Polskę. Kuchnia nadal działa, więc mieszkańcy Trójmiasta mogą zamówisz od nich szamkę. A szamkę mają zacną…

Więcej informacji w tym poście na Facebooku.

Zbiórka internetowa na przetrwanie Next Lvl

Next Lvl to miejsce, do którego mam 50 metrów. Prowadzi je mój znajomy z czasów szkolnych. Oprócz konsol, turniejów gier i ton planszówek, leje dobre piwo. Mieści się na gdańskim Przymorzu Małym, w budynku dawnej Amazonki na Krzywoustego. Potrzebuje 10 000 złotych na przetrwanie. W momencie, gdy piszę te słowa, brakuje im 75% kwoty.

Link do zbiórki >>>

Promocje w sklepach specjalistycznych i pubach

Wiele trójmiejskich sklepów specjalistycznych wprowadza okresowe promocje. Przykładem jest Sklepzpiwem.pl, gdzie piwa z Browaru Absztyfikant kupicie w specjalnej cenie. Warto obserwować trójmiejskie sklepy specjalistyczne. Wiele z nich regularnie obniża ceny piw, którym kończy się termin. Niektóre sprzedają zestawy z gratisowym szkłem. Warto rozważyć taką opcję. Lepsze to niż marnowanie piwesia.

Puby takie jak gdyńska Poczekalnia czy gdańska Graciarnia mają zapasy kraftu w butelkach. Codziennie informują o promocjach. Po prostu zamieniły się w sklepiki. Sprawdźcie, czy knajpa w Waszej okolicy nie oferuje podobnej sprzedaży i wesprzyjcie ją.

#WspieramyPolskiKraft! – dołącz na Facebooku