Cornelius Ciemny Pszeniczny — dałem mu trzecią szansę…

Cornelius Ciemny Pszeniczny z Browaru Sulimar to piwo, które dotychczas próbowałem dwa razy. Po raz pierwszy w wersji ciepłej. Omal nie zwymiotowałem (poważnie!), zaś całość trafiła do zlewu. Drugą szansę dałem piwu kolejnego dnia, w wersji zimnej. Wziąłem łyka, skrzywiłem się, a całość poczęstowała kibel. Uwielbiam piwa pszeniczne, ale tutaj coś było nie tak. Zepsute? Być może. Dzisiaj piwo dostało trzecią, ostatnią szansę…

Cornelius Ciemny Pszeniczny

W zapachu czuć przede wszystkim paloność i karmel. Zero bananów czy goździków. W ślepej próbie wskazałbym raczej na jakiegoś ciemnego lagera. Ten zapach to nie piwo pszeniczne, ciemne pszeniczne także nie. To piwo ciemne – po prostu, ciemne. Piwa pszeniczne oferują inne aromaty.

Muska curver

Miska czekała cierpliwie. Na szczęście nie musiałem z niej korzystać…

Smak… o rany. Jak ja się tego bałem. Po ostatnich dwóch podejściach mam traumę i od tego piwa chciałem trzymać się jak najdalej. Piję je na potrzeby bloga. Powiedzcie mojej mamie, że ją kochałem…

FUJ! TO JEST OKROPNE! Ciężko pisać o smaku, bo ten twór jest kwaśny i smakuje jak ściera. Wodniste „coś”, w tle gryzie mnie smak znany z domowej roboty podpiwków, do których wrzucono za dużo drożdży babuni.

Cornelius Ciemny Pszeniczny

Zdradliwy wygląd!

Podtrzymuję moje słowa. To piwo smakuje jak rozwodnione Karmi, zalane wódką, z kostką drożdży piekarskich i aromatem karmelu. Ja podziękuję. Wy także powinniście…

4 Komentarzy

  1. Piłem kilka razy. Zdecydowanie nie jest to przedstawiciel piwa ciemnego pszenicznego. Ciemne tak. Ale chyba najbliżej mu do piwa typu…Rebel Ciemny-i to nie jest pochwała. Najlepiej mi smakowało…. przeterminowane. Miałem okazję zakupić 3 butelki za 5zł. Wziąłem. Schłodzilem. Wypiłem. Ot dunkel -nie poprawny ale i nie tragiczny. Nigdy nie musiałem wylewać.
    Czy bym kupił do własnej degustacji-nie. Czy jest to najgorsze piwo na rynku -nie. Nie polecam-ale i nie będe demonizowal:)
    javiki

  2. Z  Corneliusa próbowałem jego „Porteru”. Omijam ten browar z daleka.

  3. Moim zdaniem jeden z lepszych albo i najlepszy przedstawiciel piwa ciemnego pszenicznego to piwo Jurajskie ciemne pszeniczne.

  4. jaki banan? normalnie wygląda tak http://www.afroalko.pl/Home/ShowProduct/156
    a trafiłam tu, bo tak mi kurwa smakuje, że chyba zostanę przedstawicielem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.