13 najlepszych tekstów 2015 roku

Jak pewnie zauważyliście, nie rozpocząłem 2016 roku z przytupem. Żadnego mocnego wpisu, na fanpage’u zapanowała nawet cisza. Do środy urlop, więc spotykam się z ludźmi, ćwiczę i opierniczam. Dzisiaj się ocknąłem, że to już, że trzeba wziąć się do roboty, dokończyć szkice, zaplanować wpisy. Nim jednak rozpocznę nowy rok na Piwolucji, chciałbym przypomnieć Wam 13 najlepszych tekstów z minionych 12 miesięcy. Znajomość poniższych artykułów i poradników jest obowiązkowa!

Czy ty też nienawidzisz piwnych blogerów?

Dlaczego dobre piwo jest takie drogie? [WYWIAD]

Jak przechowywać piwo? Rzecz o leżakowaniu

Wojtek Skoracki: 90% osób, które gościmy, nie ma pojęcia o piwie. Uczą się go u nas. [WYWIAD]

11 dobrych piw, które nie uszczuplają portfela

Gdzie na dobre piwo w Trójmieście? [ULTRAPORADNIK]

Od czego zacząć przygodę z kwaśnym piwem? [MINI PORADNIK]

Nieświeże piwo [PIWNA EDUKACJA]

Piwa importowane, których powinieneś unikać [LISTA]

37 pytań o piwo, wraz z konkretnymi odpowiedziami

Jak powstaje nazwa stylu piwnego? [INFOGRAFIKA]

Wymienianie się piwem to genialna sprawa. Sprawdź dlaczego.

Najlepsze piwne prezenty na Święta [ULTRAPORADNIK]

 


Jakie plany na rok 2016?

81 tekstów w 2015 roku. Jestem zadowolony ze swojej pracy i dawki wiedzy, jaką udało mi się Wam przekazać.

Tylko w 2015 roku, Piwolucję odwiedziło ponad 230 000 użytkowników, generując blisko 570 000 odsłon. To tak, jakby w ciągu roku odwiedził mnie cały Radom. Dwukrotnie :)

Jakie plany na 2016 rok? Nieco mniej tekstów, za to bardziej dopracowanych. Więcej polemiki, a także reakcji na teksty innych osób. Chcę częściej komentować to, co dzieje się w świecie piwa — nie tylko w ścisłej branży.

No i YouTube….

Po raz pierwszy piszę o tym publicznie, ale postawiłem sobie ultimatum: albo odpalasz najlepszy piwny kanał do maja 2016, albo olej YouTube, bo zabierasz się do tego od ponad roku.

Do zobaczenia jeszcze w tym tygodniu, w tekście z cyklu ZA PIĄTAKA!

4 Komentarzy

 1. matekrolik

  4 sty 2016 at 20:31

  Plany ambitne, gratuluję :) Osobiście jednak wolę czytać Twoje teksty, podoba mi się Twój styl, a merytorycznie nie ma się do czego przyczepić. Na filmie trzeba się skupić, poświęcić te 10 min, tekst można przeczytać szybciej, wybrać fragmenty, łatwiej jest wrócić do czegoś co zainteresowało, dlatego bardziej preferuję słowo pisane niż mówione. Niemniej jednak życzę powodzenia :)

  • Cześć!
   Filmiki będą tak realizowane, aby nie były nudne i długie. Jeszcze szukam ostatecznej formy, ale jeśli wejdę na YouTube, to blog nie ucichnie :)

 2. Gratuluje Łukaszu kolejnego udanego roku twojego blogu! :) Mam nadzieję, że nie spoczniesz na laurach i dalej będzie nas raczył fajnymi tekstami albo filmami jak już ruszysz z YT. Trochę mnie zmartwiłeś tym, że będzie mniej testów, ale mam nadzieję, że nie odpuścisz recenzji piw bo uważam Cię za blogera, który znajduje fajne perełki co odróżnia Cię od reszty, którzy oceniają w ilościach hurtowych co popadnie. Chciałbym, żebyś poszedł w tym kierunku i dalej wyszukiwał jakiś rarytasów opisując je jednocześnie na swoim blogu. Dzięki tobie zamawiam w najbliższym czasie Duchesse de Bourgogne i Rodenbach Grand Cru i ma nadzieję, że mi posmakują :) Pozdrawiam i życzę wiele dobrego w Nowym Roku :)

  • Dzięki za ten komentarz :)
   Postaram się o przynajmniej 2 recenzje na miesiąc. Taki mam plan. Obecnie jest ich mniej z prostego powodu: mam problem z oświetleniem na zdjęciach. Niebawem składam softboksy i recenzji będzie więcej. Oczywiście perełek :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *